Aplikacje mobilne w Sieci

Ludzie z czasem uzależnili się od Internetu. Przesiadują w sieci od kilku do kilkunastu godzin dziennie, nawet nie mając o tym pojęcia. Świadomie wykonują pracę, sprawdzają pocztę czy też po prostu surfują dla rozrywki. Poszukują nowych, gorących tematów, które poszerzą ich wiedzę, zainteresują, zaciekawią, nacieszą oko kolorowymi zdjęciami. Często również przebywają w Internecie bez celu, nie szukając niczego konkretnego, byleby być podłączonym.

Podobny system mamy w przypadku aplikacji mobilnych. Jeżeli poszukujemy czegoś konkretnego w danej kategorii, na pewno sugerujemy się opinią innych ludzi. Jednakże sami też chcemy zobaczyć jak dana aplikacja działa i wygląda. Oprogramowanie na urządzenia mobilne jest z nami zazwyczaj jeszcze częściej niż komputer czy laptop. Musi więc mieć przystępny wygląd i działać o wiele sprawniej i szybciej niż oprogramowanie na komputerze stacjonarnym. Musi mieć również przystępny interfejs, który łatwo przeprowadzi nas przez cały proces, którym zajmuje się aplikacja. Przyjemny dla oka wygląd to podstawa. Użytkownik stawia przede wszystkim na wygodę w poruszaniu się po systemie. Dobrze, jeśli menu jest intuicyjne i użytkownik od razu wie, która ścieżka poprowadzi go do celu.

Ogromnym ułatwieniem są aplikacje mobilne zajmujące się bankowością internetową. Dzięki nim w szybki sposób dostaniemy się do naszego konta, dokonamy płatności, szybkiego przelewu czy sprawdzimy historię wpływów. Zajmie nam to o wiele mniej czasu, niż gdybyśmy musieli otworzyć najczęściej nieresponsywną stronę i wstukać wszelkie dane potrzebne do logowania.
Większość portali społecznościowych również posiada swoje aplikacje mobilne. Ich wygląd zazwyczaj jest dość podobny w przypadku każdego portalu, co również ułatwia poruszanie się. Bardzo często aplikacje tego typu działają o wiele szybciej i sprawniej niż ich mobilne wersje w postaci stron internetowych.

Kontakt

© Copyright 2010 – 2019 www.absinformatyk.pl

All Rights Reserved | RODO