Strony Internetowe i Ich zasięg

W dzisiejszych czasach Internet jest wszechobecny. Przeglądając różne strony internetowe poszukujemy interesujących nas informacji, jednak tak naprawdę nie wiemy nic o samym Internecie. Warto poszerzyć swoją wiedzę o kilka ciekawostek na temat zjawiska, które otacza nas zawsze i wszędzie. Okazuje się, że jest to najszybciej rozwijające się medium. Już po 4 latach od uruchomienia sieci z Internetu skorzystało około 50 milionów osób. Nawet telefon potrzebował na to aż 75 lat, radio 35 lat a telewizja 13.

W niektórych miejscach w Polsce czy też na świecie często występuje problem z zasięgiem i nie mamy możliwości zajrzenia na ulubioną stronę czy też do sklepu internetowego. Jednakże z tak popularnego medium, jakim jest sieć WWW możemy korzystać nawet na Mount Everest i to w jakości LTE.

Analizując badania przeprowadzone w 2014 roku okazało się, że do stałego, codziennego dostępu do Internetu ma dostęp około 3 miliardy ludzi, przy czym prawie 2,5 miliarda ma dostęp mobilny. Przyglądając się liczbie ludzi żyjących na Ziemi, jest to prawie połowa populacji. Są to jednoznaczne dowody na to, że Internet jest wszechobecny.

Kontakt

ABS Elektronik
ABS Pozycjonowanie
ABS Gaz i Energia
ABS Utylizacja
ABS BADANIA
ABS POS
ABS ADMIN

© Copyright 2010 – 2019 www.absinformatyk.pl

All Rights Reserved | RODO